aplikace naušnic

17. 10. 2022

APLIKACE NÁUŠNIC (dětem i dospělým lidem)
možnosti aplikace náušnic v ORL ordinaci:
1. propíchnutí ucha klasicky jehlou (na jedno použití)
2. propíchnutí ucha klasicky jehlou (na jedno použití) s umrtvením
Je nutné mít na paměti, že se při propíchnutí ouška jedná o chirurgický zákrok, proto se musí dodržovat přísné hygienické podmínky, aby se rána dobře hojila a nedošlo k jejímu hnisání či dalším možným komplikacím.
Náušnice je potřeba naložit rozepnuté na dobu 24 hodin do čistého destilátu a v něm je přinést. Je možné navléct jakoukoli Vaši náušnici, nejvhodnější je však náušnice zlatá s rovným koncem. Aplikace náušnic se nejčastěji provádí u dětí do šesti týdnů po narození, a pak od 3 měsíců věku (respektive po prvním očkování).
Před samotným propíchnutím se místo vpichu označí speciální lékařskou tužkou a až po odsouhlasení rodiči se ouško propíchne – předchází se tak reklamacím, že měla být náušnička v jiném místě, že je aplikována v každém lalůčku trochu jinde, případně že není ve středu lalůčku atd. Před propíchnutím i po něm je použita dezinfekce a zákrok je prováděn ve sterilním prostředí za přísných hygienických podmínek.
Před zákrokem je možno použít umrtvovací náplasti a nebo mastičku – díky tomu je zákrok bezbolestný.
V současné době je trendem náušnice také nastřelovat. Velmi bychom chtěli apelovat na to, aby si rodiče předem dobře rozmysleli, jakou metodu k propíchnutí ouška u svých dětí využijí a také v jakém prostředí zákrok nechají provést.
Při aplikací jehlou je používaná jednorázová jehla, která je velice ostrá, tudíž ucho velmi dobře a rychle propíchne. U aplikace nastřelovací pistolí je ouško propíchnuto přímo hrotem náušnice, která v tak vysoké míře ostrá není. Výhodou u aplikace propíchnutím je také to, že nemusíte kupovat speciální náušnice, které se po několika měsících sundávají. Dále je nutné zvážit za jakých podmínek je vpich prováděn. Je nutné, aby bylo prostředí sterilní a zákrok prováděl zkušený odborník, nejlépe zdravotní personál.
Cena za aplikace náušnic se pohybuje v rozmezí od 200,- do 300,- Kč.
Veškeré další informace a termíny k objednání Vám poskytneme na
tel. č.: 603 575 130.